וטרינר עד הבית

ביקורי בית לא מתאימים לכולם. יש אנשים שפשוט אוהבים את הריח של חדר ההמתנה!

לא באמת… אף אחד לא אוהב ללכת לוטרינר, ובטח לא החיה שלך. ביקורי בית וטרינרים הופכים לפופולרים כי אנשים מתחילים לדרוש דרך טובה יותר לקבל טיפול רפואי לחיות שלהם. אז מי האנשים שנהנים במיוחד מביקורי בית? האם רק עשירים שחיים בחוות סוסים? לא בדיוק.

וטרינר עד הבית
וטרינר עד הבית

אנשים עסוקים

הסיבה העיקרית שאנשים בוחרים בביקורי בית לחיות היא כי הם עסוקים.  משרה מלאה בישראל מסתכמת ב-42 שעות בשבוע. אבל, כחצי מיליון ישראלים עובדים יותר מ-50 שעות בשבוע; זה משאיר מעט מאוד זמן לדברים אחרים כמו לבלות עם המשפחה, לבשל ולקחת את החיה לוטרינר. לכן, אנשים עסוקים מחפשים דרך פשוטה לוודא שהחיות שלהם יקבלו טפול רפואי בלי לקחת חצי יום חופש בשביל זה.

בעלים מבוגרים של חיות

בערך 20% מהישראלים מעל גיל 70 הם בעלי חיית מחמד. מחקרים מראים שגידול חיית מחמד בגיל מבוגר מביא לאורח חיים פעיל ובריא יותר ולתוחלת חיים ארוכה יותר. אחד הקשיים של האוכלוסיה המבוגרת היא להביא את החיה לוטרינר. זה בעייתי במיוחד אצל מבוגרים שכבר אינם נוהגים ומתקשים לקחת את החיה לוטרינר כי רוב המוניות לא מוכנות להכניס חיות למונית. אבול אוכלוסיה זו וטרינר שמגיע הביתה מקל מאוד על הטיפול.

מאמצי חיות חדשות

אנשים שמאמצים חיית מחמד חדשה תמיד ממעיטים במספר הפעמים שהם יבקרו אצל הוטרינר. בין חיסונים, ומניעת תולעים ופרעושים, בעלים של חיה חדשה יגיעו לפחות שש פעמים לוטרינר בשנה הראשונה. וזה אם אין לחיה בעיה רפואית נוספת כמו דלקת אוזניים או שלשול!

בעלים של חיות "בעיתיות"

לפעמים הקושי להגיע לוטרינר הוא החיה, ולא הבעלים. לחיות שסובלות מחרדה מנסיעות, ביקור בית הוא הקלה גדולה. האפשרות שהחיה תבדק כשהיא רגועה ונינוחה בניגוד לנסערת ומתפתלת היא בדרך כלל מספיקה לבעלים להזמין וטרינר הביתה. יתר על כן, הטיפול הרפואי תמיד יהיה טוב יותר ומדויק יותר כאשר הבדיקה נעשתה בצורה רגועה ומקיפה.

וזה רק קצה הקרחון! אין גבול למי שיכול להרויח בביקור בית. ממשפחות עם ילדים ועד בעלים ללא רכב.

באיזה מקרים לקרוא לוטרינר הביתה?

בשנה הראשונה לחיים

כמו בני אדם, חיות צריכות הכי הרבה טיפולים במהלך השנה הראשונה לחיים. בין אם אימצת גור חתולים בן כמה חודשים או קנית כלב בן 8 שבועות ממגדל, תבלה הרבה זמן אצל וטרינר בשנה הראשונה. היתרון בביקור בית הוא כפול כי החיסכון בזמן הוא גדול יחד עם המנעות מהדבקות במחלות במרפאה.

רפואה מונעת

במהלך טיפולים מונעים כמו חיסונים וטיפולים לתולעים הוטרינר גם יבדוק וישקול את החיה, אתה תוכל להעלות דאגות רפואיות שקשורות לחיה, לתזונה או לבעיות התנהגותיות.

כאשר החיה חולה

הדבר היחיד שיותר גרוע מללכת לרופא הוא ללכת לרופא כשאתה חולה. בעל החיים מרגיש אותו הדבר! אבל, חשוב לזכור שיש הבדל בין וטרינר שמגיע הביתה לוטרינר חרום; אם החיה חווה מקרה רפואי מסכן חיים יש להגיע למרכז חירום במהירות. הוטרינר יכול להפנות אתכם בהתאם לצורך.

טיפול בחיה מזדקנת

עם הזדקנות החיה, ביקורי הוטרינר נעשים תכופים יותר. בעיקר במקרים של כאב, בעיות עצביות, קשיי אכילה, קשיים במתן שתן או בעיות שינה. טיפול בבית היא דרך הומנית ונוחה לוודא שהחיה תקבל את הטיפול הרפואי הראוי. הבית הוא גם המקום הנכון לדבר על נושאים רגישים כמו ניתוחים, טיפולים או המתת חסד בבית.

מה קורה בביקור בית

ראשית, קובעים עם הוטרינר בשעה הנוחה לך כי העבודה והסידורים לא נעצרים רק כי לכלב יש פריחה או כאב בטן. כשקובעים שעה רצוי לחשוב מתי החיה תהיה הכי נוחה לבדיקה. האם הם מרוצים אחרי ארוחת הבוקר? או עדיף כשהם קצת מנומנמים אחרי הטיול לפני השנת הצהריים. תלוי בכם!

במידה ומדובר בבדיקת חתול רצוי שהוא יהיה סגור בחדר שבו אין מקומות מסתור אפשריים. כאשר הוטרינר מגיע, רצוי שהחיה תרגיש בנוח. מקומות טובים לבדיקה הם המיטה של החיה, על הספה, או על רצפת המטבח.

כתלות בסיבת הביקור, הוטרינר יערוך את אותם הבדיקות בבית שהיה עורך במרפאה. הוא יחפש סימני מחלה, מהעיניים לאוזניים ולכפות הרגליים. בדיקת חום, חיסונים, בדיקות דם… כל אלה טיפולים שיכולים להערך בבית. מה אי אפשר לעשות בבית? בכלליות כל מה שדורש ציוד מיוחד (כמו רנטגן). בביקור בית אפשר לעשות 90% ממה שרופא במרפאה יכול לעשות.

יתרון נוסף בביקור בית הוא שיש לכם זמן לדבר עם הוטרינר על בעיות שמדאיגות אתכם כמו בעיות התנהגותיות, תזונה וכו'.

מה אפשר לעשות בביקור בית ולא תיארתם לעצמכם?

מחלות כרוניות

הרבה בעלים חושבים שהבעיות של החיות שלהם מסובכות מדי לטיפול בבית. למעשה, טיפול במחלות כרוניות כגון מחלות לב, סכרת, הפרעות בבלוטת התריס ודלקת מפרקים יכולות להיות מטופלות בבית על ידי ביקורים קבועים של הוטרינר.

בדיקות אבחוניות

אני מקבלת הרבה שאלות על בדיקות בבית. האם את יכולה לקחת בדיקת דם? בדיקת שתן? בדיקת צואה? בבית אפשר לקחת את כל הבדיקות האלה, לשלוח למעבדה ולקבל תשובה תוך יום.

בעיות עור

בעיות עור הן בעיה נפוצה אצל בעלי חיים. אפשר לקחת בדיקות עור בבית ולטפל במגוון של בעיות עור כגון גרד, קשקשים, עור יבש, קרחות ואפילו כוויות בבית! בדרך כלל אפשר לקבל מהוטרינר בסוף הביקור קרם, משחה או תרופה אחרת בסוף הביקור.

הדגש בביקורי בית הוא הנוחות. כמו בדרך שאנחנו אוכלים, מדברים, או אפילו נפגשים, נוחות היא המפתח.

האם לא כדאי שנוחות תהיה המפתח גם בדרך שאנחנו מטפלים בחיות שלנו?